nalagam novice...

SVETI MIKLAVŽ - 6.12.2020

Letošnje leto pa je res nekaj posebnega; veliko časa preživimo skupaj doma. Radi bi se večkrat srečali s sosedom ali pa si ogledali kako predstavo v živo, pa zaradi naše varnosti in, da naši najbližji ostanejo zdravi, to trenutno ni mogoče. Vendar pa, kjer zaveje Sveti duh in mu odpremo vrata, se vedno najde način, kako se lahko povežemo med seboj. Nekdo me je vprašal:«Ali letos bo sv. Miklavž?«

No pa poglejmo … na koledarju je zapisan datum 6.december in tam zraven piše Nikolaj, sv.Miklavž.

Torej bo. Seveda bo. Sv.Miklavž je dobrota, ki vedno najde pot, kjer je le odprto srce. Ljubezen je iznajdljiva. Tako je svet postal Nikolaj, preprost škof, ki je imel na široko odprto srce, da je lahko delil dobroto. Tudi ti lahko odpreš oči svojega srca in deliš to dobroto med vse tiste s katerimi se boš srečal. Včasih iskren nasmeh in prijazna beseda ogrejeta srce. Zato pogumno pokliči tistega, ki ga že dolgo nisi, deli nasmeh in pogumno naprej. Sveti Miklavž nas vse vabi k temu.

Za otroke smo pripravili igro o požrešnem zmaju. Poglejte si jo skupaj, nato pa specite piškote in si jih z veseljem razdelite.

Pa veliko zdravja in Blagoslova vsem.

Recept za Zmajske piškote.

ADVENT

Adventni koledar, ki je spodbuda za otroke in družine, so družine veroučencev dobile po pošti.

Razlaga adventnega venčka.

Navodila za izdelavo adventnega venčka.

SV. CECILIJA - 22.11.2020

Danes je god sv. Cecilije, zavetnice cerkvene glasbe. Našima organistkama in organistu, vsem pevkam in pevcem se lepo zahvalim za njihovo delo v župniji. Sedaj smo vsi na preizkušnji naše vere, zaupanja v Boga in zvestobi Cerkvi, a prišli bodo drugačni časi in se bomo znova veselili bogoslužja in veselega sodelovanja s petjem v njem.

Življenjepis sv. Cecilije.

- Navodila slovenskih škofov v času epidemije od 13.11.2020

Farna cerkev sv. Marjete v Borovnici (od 13.11.2020 dalje)

• Sv. maše so brez prisotnosti vernikov.

• Za sv. obhajilo izven sv. maše se je potrebno najaviti po telefonu ali e-mailu in se z duhovnikom dogovoriti za prejem: tel. 01/7546 02 ali janez.silar@siol.net

• Sv. mašo obhajamo preko TV SLO1 ob nedeljak ob 10.00 in Radia Ognjišče.

• Mašni nameni za vsak dan bodo objavljeni na oglasni deski v cerkvi in na župnijskem spletu.

• Cerkev bo čez dan odprta za osebno molitev.  V cerkvi je lahko samo en vernik ali ena družina za osebno molitev.

• Verouka do nadaljnjega ni. Povabim verne starše, da vsak dan z otroki molite in ste vsaj ob nedeljah pri sv. maši po TV ali radiu Ognjišče. Vsak teden tudi skupaj preberite novo lekcijo iz veroučnega učbenika, otroci pa naredijo nalogo.

• Če mi boste posredovali vaš e- mail bom občasno vsem poslal kakšno spodbudo (moj e-mail je: janez.silar@siol.net).

• Pogrebi so lahko samo v ožjem družinskem krogu. Obred poteka pri poslovilni vežici in pri grobu.

Janez Šilar, župnik

- NAVODILA SLOVENSKIH ŠKOFOV od 16.10.2020 dalje

Več spletnih portalov nam v teh dneh ponuja duhovno branje, molitve, šmarnice, kateheze za družine in otroke... Nekaj vam jih ponudimo tu:

- Portal Pridi

- Slovenski katehetski urad

- Družina

- Družina: filmčki Minutka za sveto pismo in drugi

- Iskreni.net

- Hozana

- Slovenska škofovska konferenca

- Radio ognjišče

- Šolske sestre de Notre Dame

- Kratki animirani filmi o Svetem pismu

- Mladinska pesmarica

- Magnificat: dnevna berila, evangelij, mašna besedila, jutranja in večerna molitev,mediatcije, življenjepisi svetnikov in razmišljanja.