nalagam novice...

ZAKRAMENT SV. SPOVEDI

V soboto 30.5.2020 od 18. ure dalje in v nedeljo 31.5.2020 od 7. ure dalje bo priložnost za sv. spoved za vse vas. Na razpolago bo p. Lojze Markelj. Spovedoval bo v kapeli božjega groba.

Ko za Veliko noč ni bilo spovedovanja je to sedaj lepa priložnost za prejem zakramenta pokore in sv. obhajila.

CERKEV SV. MARJETE JE OD 18. MAJA ODPRTA.

Cerkev bo ob nedeljah odprta za omejeno število vernikov oz. do zasedbe prostih mest.

ŠMARNICE

Dragi starši, otroci, vsi farani.

Letošnje šmarnice so od 18.5.2020 vsak dan pri večerni sv. maši. Družine lahko doma naredite Marijin oltarček. Lepo vas vabim, da ohranite lepo pobožnost k nebeški Materi Mariji. Ona nas vodi k Jezusu, je naše upanje in Pomočnica v teh hudih dneh. Imejmo zaupljiv in molitveni odnos do Marije, pa bomo prebrodili vse te težave. Kako bi lahko izgledale naše domače šmarnice:

• Naredimo Marijin oltarček (na častno mesto postavimo Marijin kip ali sliko, vsak dan prinesimo sveže rože, prižgimo blagoslovljeno svečo).
  • Zapojmo Marijino pesem.
  • Pokrižajmo se in zmolimo vsaj eno desetko rožnega venca (če smo velikodušni tudi več).
  • Preberemo zelo lepo šmarnično branje o Mariji (možnosti so naveden spodaj).
  • Pa spet zapojmo kakšno Marijino pesem.
  • Če smo velikodušni zmolimo Marijine litanije (lahko vsak dan pol in še drug dan pol).
  • Zmolimo eno od papeževih najnovejših molitev - objavljena tukaj.
  • Na koncu zapojmo še kako drugo primerno pesem, posedimo še malo, pogovarjajmo se, igrajmo se kakšno družabno igro.
  • Ob nedeljah vse to lahko naredimo v naravi ob kakšni kapelici. Se razume po vseh varnostnih ukrepih.

Želim vam lepe šmarnične majske dni.

Lep pozdrav. Župnik Janez

Izšlo je nekaj knjig s šmarničnimi besedili za leto 2020:

- Celjska Mohorjeva družba je pripravila dve knjigi šmarničnega branja: Največji dar (za otroke), Sveti Janez Henrik Newman (za odrasle), cena posamezne knjige je 8,50 eur.

- Založba Salve je pripravila knjižico z zgodbami Imena za Marijo, cena je 8,00 eur.

Šmarnice na internetu:

- Največji dar: Marjeta Cerar: besedila objavljena na strani Slovenskega katehetskega urada. Berejo jih tudi na Radiu Ognjišče - Podcast na Radiu Ognjišče.

- p. Anton Nadrah: Nauči nas moliti 4 (Je kratko in razumljivo tudi otrokom.)

- Frančiškani v Strunjanu: Ob 500-letnici Marijinih prikazanj v Strunjanu je pripravljeno tudi šmarnično branje, ki ga je spisal Aco Jerant - samo na internetu.

- Portal Pridi.com: spletne šmarnice Najlepša Marijina imena

- Iskreni.net: družinske šmarnice dobite kar v svoj elektronski predal

Ker otroci ne bodo mogli zbirati nalepk, so pri reviji Mavrica pripravili plakat, na katerem bodo otroci vsak dan pobarvali del slike, potegnili črto od številke 1-31. Na FB strani Mavrice pa bodo zvečer zvedeli črko in na koncu sestavili geslo.

šmarnice 2020

Več spletnih portalov nam v teh dneh ponuja duhovno branje, molitve, šmarnice, kateheze za družine in otroke... Nekaj vam jih ponudimo tu:

- Portal Pridi

- Slovenski katehetski urad

- Družina

- Družina: filmčki Minutka za sveto pismo in drugi

- Iskreni.net

- Hozana

- Slovenska škofovska konferenca

- Radio ognjišče

- Šolske sestre de Notre Dame

- Kratki animirani filmi o Svetem pismu

- Mladinska pesmarica

- Magnificat: dnevna berila, evangelij, mašna besedila, jutranja in večerna molitev,mediatcije, življenjepisi svetnikov in razmišljanja.