ORATORIJ 2019

Oratorij se bo začel v nedeljo 18.8.2019. Pričnemo ob 16.00. Povabljeni.

ORATORIJ 2016 - ZDAJ GRE ZARES!

Oratorij se je začel v nedejo 21.8.2016 s sv. mašo ob 10.00, saj se kristjani radi držimo načela: "Z Bogom začni vsako delo, da bo dober tek imelo." Nato se je med tednom dogajalo veliko stvari za duha, Boga in za telo. Oratorij se je zaključil v petek 26.8. s sv. mašo in predstavitvijo.

88 otrok se je v zadnjih počitniških dneh pridužilo 20-im animatorjem in g. župniku Janezu Šilarju na oratoriju. Prijeten teden je minil v spoznavanju pomembnih življenjskih vrednot – družine, znanja, delavnosti, resnice in odgovornosti. V veselju in otroški razigranosti smo gradili medsebojno prijateljstvo, na katehezah poglabljali vero, se srečevali v molitvi, prepevali in pisali pisma Bogu, ustvarjali na delavnicah in se zabavali pri velikih igrah. Vsako leto se odpravimo tudi na izlet. Letos smo z vlakom obiskali kar našo prestolnico, se ustavili v Frančiškanski cerkvi in vstopili skozi sveta vrata Stolnice. Oratorijsko geslo Zdaj gre zares! nas je spodbujalo, da bi se po Ostržkovem zgledu tudi mi mogli odločiti za odgovorno in pogumno življenje v služenju soljudem. Upamo, da bodo dobra zrna, ki smo jih sejali v te mlade duše, z božjo pomočjo obrodila obilen sad.
(Maja Kos)